O festivalu

Festival ARENA 2017

Festival divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby

Divadlo Bratří Formanů zakládá nový festival na začátku léta ARENA 2017

První ročník nového festivalu zahájí česká premiéra Forman Brothers Wild West Show – DEADTOWN. Vedle zcela nového projektu DEADTOWN Divadla Bratří Formanů uvidí návštěvníci festivalu ARENA od 14. do 18. června v prostoru Smíchovské náplavky u železničního mostu též další rodinná představení z produkce Divadla Bratří Formanů. Jsou to Aladin, výtvarné představení Matěje Formana uvedené na lodi Tajemství, a JURI – kosmonaut – o výletu do vesmíru s italským klaunem ze speciální základny postavené na břehu Vltavy v režii Petra Formana. Kromě divadelních představení nabídne festival i množství koncertů na souši i na lodi, tančírnu, dílny pro děti a především dostatek příležitostí k relaxaci v originálním prostoru na břehu řeky vytvořeném výtvarníky spojenými s poetikou a tvorbou Divadla Bratří Formanů.


Poděkování patří všem partnerům, bez jejichž pomoci by nebylo možné festival realizovat.


facebook Festival Divadla bratří Formanů.

Festival vznikl při příležitosti prvního uvedení nového představení Divadla Bratří Formanů v České republice pojmenovaného DEADTOWN. Cílem festivalu je vytvořit další prostor v centru Prahy, který mohou návštěvníci využít ke kulturním zážitkům i k relaxaci. Festival se neopírá pouze o jeden svět nebo žánr. Vedle tzv. „nového cirkusu“, který díky své atraktivitě zůstane i v dalších ročnících jedním z hlavních pilířů dramaturgie festivalu, si dává za cíl představit publiku i jiné formy divadla, které odpovídají posunu doby a vzniku nových médií, potřebám tvůrců mladé generace i nárokům publika.


Poděkování patří všem partnerům, bez jejichž pomoci by nebylo možné festival realizovat. Generálním partnerem je zdravotnická skupina EUC. Festival dále podpořili C.S.CARGO, Panasonic, Pražská plynárenská, SEBRE, SUDOP GROUP, TOITOI.


ARENA 2017 se koná za podpory Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR. Záštitu poskytla MgA. Eliška Kaplický Fuchsová, předsedkyně Výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy ZHMP.


Mediálními partnery jsou Youradio a ZET z mediální skupiny Lagardère a JCDecaux. Zdravotní službu zajišťuje EUC Premium.