Program festivalu ARENA

Mapa ARENY

mapa arealu

Přijďte si odpočinout a pobavit se do festivalové ARENY

Každý festivalový den nabídne návštěvníkům nejenom divadelní představení, ale i množství koncertů na souši i na lodi, tančírnu, dílny pro děti a především dostatek příležitostí k relaxaci v originálním prostoru na břehu řeky. Zkrátka přijďte si odpočinout, dobře se najíst, pobavit a zabavit od 14. do 18. června 2017 na Smíchovskou náplavku u železničního mostu. Děti rozhodně nenechávejte doma, z pestrobarevné ARENY budou nadšené a stoprocentně se nebudou nudit. ARENA Divadla Bratří Formanů se poprvé probudí k životu ve středu 14. června 2017 v 16.00 hodin.

Program

16:00

17:00

18:00

19:00

19:00

19:00

20:30

Středa 14.6.2017

Otevření ARENY včetně Přístavu

DJ PAM/horní paluba lodi Tajemství

Zahájení festivalu

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00

22:00

Pátek 16.6.2017

Otevření ARENY včetně Přístavu

Dj PartneR/horní paluba lodi Tajemství

10-12:00

11:00

12:00

12-14:00

14:00

17:00

17:00

18:00

20:30

Sobota 17.6.2017

Dřevěná dílna Báry a Pepy Hubených

Dj Hlava/horní paluba lodi Tajemství

Dřevěná dílna Báry a Pepy Hubených

10-14:00

11:00

14:00

16:00

18:00

foto z představení deadtown

Forman Brothers’ Wild West Show

„Ten, kdo vypráví příběhy, vládne světu.“ (přísloví kmene Hopi)
foto z představení deadtown
Začíná dvacáté století a v magické Praze žije své sny kouzelník a iluzionista, majitel laciného kabaretu. Je posedlý technickými zázraky své doby: filmem, fotografií i chraplavým zvukem fonografu. Nejraději se však ve svých představách prohání po arizonských pláních, popíjí v saloonu s ošlehanými pistolníky a v náručí svírá nespoutané krásky. Alespoň takový obraz o Divokém západě v něm, naivním Evropanovi, zanechaly němé kovbojky a zažloutlé fotografie vyprávějící o daleké zemi. A protože jeho život je neustálým balancováním mezi iluzí a skutečností, není pro něho těžké vydat se na cestu do vysněného světa.

Aladin

foto z představeni Aladin
Rodinné divadelní představení “Aladin“ zve do světa příběhů „Tisíce a jedné noci“. Vypráví barvitý příběh chlapce Aladina, který se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě. Matěj Forman spolu s autorským týmem vytvořil magické představení, kde pomocí loutek, stínohry, ýtvarné dekorace i působivého hlasu a hudby ožívají karavany velbloudů, otevírají se brány velkolepého paláce a pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště. Toto rodinné představení hledá všemožnými prostředky způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a na ní velké dobrodružství.
www.lodtajemstvi.cz/aladin

Dřevěná dílna Báry a Pepy Hubených

drevena dilna
Přijďte se i se svými dětmi kreativně vyžít do Dřevěné dílny Báry a Pepy Hubených. Nemusíte se o nic starat, materiál, nářadí a barvy obstaráme my. Kreativitu už ale necháme na vás! Vyrobte si koníka, ptáčka či dřevěný meč a staňte se na chvíli třeba rytířem.

www.drevenadilna.cz

Gran Teatro Dentro

teatro dento
Gran Teatro Dentro: Nejmenší divadlo na světě Fausto Barile je fantastická postava, která v sobě ukrývá něco zvláštního a speciálního. Nemusíte mít však strach, že by vám svůj tajemný vnitřní svět neukázal. Jestliže Pirandello řekl, že všichni každý den nosíme masku, abychom mohli hrát v komedii života, pak Fausto nás může ujistit, stejně jako tisíce postaviček, které máme v sobě, že v nás je také celé divadlo! Všichni víme, že v našich žaludcích je vroucí hrnec myšlenek, strachu, nálad a emocí. Fausto proto raději otevírá své břicho nežli ústa, rozepíná svůj kabát, košili a rozevírá své břicho doširoka a odhaluje, že se v něm nachází celé divadlo s publikem, podiem a osvětlením! A představení? Nezpozděte se. „Potomek“ každodenních kuriozit, atrakcí, komických a poetických akcí: Niterné divadlo. (Jonáš unikl z břicha velryby po třech dnech. Fausto vás zdrží jen pár minut. V malém, tichém koutku vás vezme do jiného světa.)

Romácký Oheň
15.6. 21:00

MÁRIO BIHÁRI SÓLO (akustický sólo koncert u ohně)
Bihari
Fantastickou kartou balkánské plavby bude úvodní akustické vystoupení nevidomého romského akordeonisty MÁRIA BIHÁRIHO. Minulý rok zazářil na společných koncertech s Janou Kirschner, v divadelních představeních Báry Hrzánové nebo na klubových vystoupeních s Gadjo.cz. Jeho originální roma bašável je vždy odměněn obrovskými ovacemi řádícího publika. Tentokrát na břehu u ohně bude jeho plně akustické čoro moro tím nejlepším startem roztančené plavby.
ZDARMA

Balkán na Lodi Tajemství
15.6. 22:00

CIRCUS BROTHERS (live), YAZZ (tanec)
DJ GADJO.CZ (Radio 1) ft. MÁRIO BIHÁRI (akordeon jam)
jam_sound_system
Letní balkánská fiesta na plující divadelní lodi bratří Formanů je jako doma. Roztančené Tajemství tentokrát vyplouvá s pořádným nákladem balkánského temperamentu, romácké živelnosti i divadelní hravosti. Palubu lodě rozhoupe prvotřídní tančírna a vyhledávaný balkánský čurbes od žádaných CIRCUS BROTHERS, šarmantní taneční div YAZZ nebo temperamentního DJ GADJO.CZ (Radio 1) za doprovodu romácké akordeonové hvězdy MÁRIA BIHÁRIHO. První tanečníky na palubě lodi povzbudíme štamprlí námořnického rumu grátis. KOTVU zvedáme ve 22:00! Neváhejte: LĚTO ZAČÍNA VŽDY POŘÁDNÝM BALKÁNEM.

Koncert The Prostitues
16.6. 22:00

The_Prostitues_2016
16. června 2017 zavítá na Loď Tajemství česká kapela The Prostitutes. Na koncertě zahrají skladby ze svého posledního alba Zum Passer, které je podle kritiků jejich nejalternativnějším hudebním počinem, i výběr čerstvých novinek z chystaného nového alba. Akce začíná ve 22.00, přijďte tedy včas, ať vám koncert na Lodi Tajemství neodpluje!

ORCHESTRoj
17.6. 20:30

ORCHESTRoj
Přijede to, přiskočí k tomu pět chlápků, zatočej klikama a radost je na světě. Koktejl muziky, zábavy a techniky, který se vyklube z hodně velké prorezlé "plechové věci". To je ORCHESTRoj.
Petr Píša a Zatrestband